Müşteri Hizmetleri 0(850) 888 08 68

Kasko Sigortası

Trafik Kasko Fiyatları

Kasko Sigortası Fiyatları için Teklif Alın!

 • En iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın
 • İnternete özel ek indirimlerle Kasko Sigortası yaptırın

Kasko sigortası, bu sigortayı alan ve kişiye ait olan aracın güvence altına alınması anlamına gelmektedir. Kasko sigortası, trafikte yaşanabilecek kazalarda aracın hasar görmesi halinde devreye girmektedir. Aynı zamanda aracın çalışmaması, aracın yanması, aracın çalınması ve çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumlarda da maddi zararları karşılamaktadır.

Ülkemizde kasko poliçeleri genellikle genişletilmiş kasko, dar kapsamlı kasko ve mini kasko şeklinde olarak düzenlenmektedir.

Pek çok araç sahibi, özellikle yeni araç aldıklarında kasko yaptırmayı tercih etmektedir. Bu sigortanın yaptırılması halinde aracın başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluk, bu sigorta sayesinde güvence altında olmaktadır. Kasko sigortası dahilinde bulunan teminatlar, hem araç sahibi hem de aracın güvenliğinden sorumludur. Ancak sadece trafik sigortasının alınması halinde bu sigorta yalnızca trafik kazalarında devreye girecektir.

Kasko sigortalarında günümüz ekonomik koşullar dahilinde üçüncü şahıslara verilen maddi ve bedeni zararlarla ilgili teminatlar önem arz etmekte olup sizleri bu teminat koruyucu bir niteliktedir.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Hem poliçe sahibini hem de motorlu taşıtları kapsayan bu güvence hakkında kasko sigortası neleri kapsar sorusu da bilgi edinmek amacıyla ele alınan içeriklerden biri haline gelmiştir. Kasko sigortasının alınması ile birlikte araçların olası felaketlere karşı güvende olduğu vurgulanmaktadır. Peki, bahsi geçen bu olası felaketler nelerdir?

 • Çarpma / çarpılma
 • Yanma
 • Asistan teminatı (ikame araç ,ambulans ,parça tedariki)
 • Kemirgen teminatı
 • Hırsızlık
 • Deprem
 • Enflasyon
 • Anahtar kaybı / asıl anahtar ile çalınma
 • Aracın yetkisiz kişiler tarafından çekilmesi
 • Mini onarım
 • Hasarsızlık koruma
 • Yeni değer teminatı

Sıralanan bu ve buna benzer daha pek çok durumu kapsayan kasko sigortası, mutlaka yapılması tavsiye edilen sigortalar arasında yer almaktadır. Bu durumu açıklayan bazı avantajlar ise bir diğer alt başlıkta detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Kasko Sigortasının Avantajları

Kasko sigortasının avantajları, bu sigortanın başlıca tercih edilme nedenlerini kapsamaktadır. Yukarıda da açıklandığı gibi kasko sigortası, hem poliçe sahibi hem de motorlu taşıt için oldukça güven vaat eden sigorta olarak tanımlanmaktadır. Bahsi geçen bu sigortayı yaptırmak için vurgulanan başlıca avantajlar ise aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Bu sigorta kapsamında yer alan İhtiyari Mali Mesuliyet sayesinde herhangi bir kazada karşıya verdiğiniz maddi ve bedeni zararı da sigortanız ile karşılayabilirsiniz.
 • Yolda kalma durumlarında çekici çağırmak isterseniz bu hizmet ücretsiz olacaktır.
 • Aracınızın tamiri süresince ikame araç hizmetinden faydalanabileceksiniz.
 • Aracınız herhangi bir durumda hasar alırsa bu hasarın tamirini kasko sigortası karşılamaktadır.
 • Anlaşma yaptığınız sigorta şirketinin yetkili ve özel servislerinden yararlanabilir ve aracınızı tamir ettirebilirsiniz.
 • Mini onarım teminatı ile belirlenen miktarda  boyalı / boyasız  kaporta onarımı, plastik tampon tamiri ve döşeme vinil tadilatlarınızı yaptırabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için sigorta borsası oto sigortaları uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz

Kendi mal bütünlüğümü ve 3.şahıslara veya varlıklara verilebilecek zararların ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla kasko sigortaları önem arz eden ve yaptırılası gereken bir üründür. Zorunlu trafik sigortasının yetersiz kaldığı yerlerde kasko tamamlayıcı bir ürün niteliğinde olup ekonomik kaygıları ortadan kaldıran bir sigorta türüdür.

Kasko sigortaları isteğe bağlı yapılan bir sigorta türüdür. Bu anlamda bir çok eklenti yapılması mümkündür. Bunlardan başlıcaları ; Araç bilgilerinin doğru olması , ihtiyari yada artan mali mesuliyet sigortasının sizi koruyacak ölçüde olması , cam teminatı, anahtar teminatı ve servis seçimi kriterlerinin doğru belirlenmesi gerekmektedir.

Artan mali mesuliyet ve ihtiyari mali mesuliyet ile 3. Şahıslara vereceğiniz zararları karşılarken , doğru detaylandırılmış bir kasko ile kendi zararınızı da ortadan kaldırabilirsiniz.

*Mini onarım teminatıyla hasarsızlık kademenizi kaybetmeden küçük onarımları yaptırabilirsiniz.
*Aracınızın orijinal camını yine orijinal olarak değiştirebilirsiniz.
*Anahtar kaybı teminatı ile yetkili serviste orijinal anahtar değişimi yapabilirsiniz.
*Asistan paketleri içerisinde çekici , ikame araç , parça tedariki gibi konularda sınırsız hizmet alınabilir.

Kasko satın alırken uzman acenteniz sizi yukarıda belirttiğimiz detaylar konusunda ve sizlerin özel durumları doğrultusunda sizi koruyacak en iyi ürünü en hesaplı fiyat alternatifleriyle sunabilecek donanımda olmalıdır.

Evet bu tarz araçlara da gerekli prosedürler yerine getirilmek koşuluyla kasko sigortaları düzenlenebilmektedir.

10 Yaş üzerindeki araçlara da kasko yapılabilmektedir. Ancak bu tarz araçlarda kıymet kazanma tenzili olmadan sigorta düzenlenmelidir.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Alanında lider 17+ sigorta şirketinin 300’den fazla sigorta ürünü arasından ihiyacınıza en
uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz
Ethica Sigorta
Türkiye Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Axa Sigorta
Sompo Sigorta
HDI Sigorta
Doğa Sigorta
Koru Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Türk Nippon Sigorta
devamı