Müşteri Hizmetleri 0(850) 888 08 68

Trafik Sigortası

Trafik Kasko Fiyatları

Trafik Sigortası Fiyatları için Teklif Alın!

  • En iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın
  • İnternete özel ek indirimlerle Trafik Sigortası yaptırın

Trafiğe çıkacak olan her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta çeşidi olan trafik sigortası, araç sahibinin kusurlu olduğu bir trafik kazası meydana geldiğinde, maddi sorumluluktan kurtulmasını ve karşı tarafın aracında oluşan hasarın da sigorta tarafından karşılanmasını sağlar. Yine karşı aracın sürücü ve yolcularda oluşan bedensel zararlarda trafik sigortasının teminatı kapsamındadır.

Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Zorunlu trafik sigortası limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Limitler araç başına 41 bin TL'ye kadar olan hasarları öder. Kaza başına ödenecek miktar ise 82 bin TL olarak belirlenmiştir. Trafik sigortası ana teminatlar, ek teminatlar, hasarsızlık indirimi ve ek primler değişkenlik gösterir. Bütün sigorta şirketlerinde bu teminatlar aynıdır. Fakat ödeme ve fiyat seçenekleri sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Trafik sigortası kapsamında olan teminatlar şöyledir; kişi başı tedavi ve ölüm giderleri ve kaza başı maddi tutarlar ve giderleri şeklindedir. Ancak trafik sigortası yaptıran kişilerin sonrasında sigorta şirketine karşı bazı sorumlulukları vardır. Karayolları trafik yasalarına göre yaşanan trafik kazalarında kişinin sorumlukları ise şöyledir; eğer araç kiralık ise, aracı kiralayan ve kullanan kişi ve araç sigorta kapsamı dışındadır. Aracın ücretsiz olarak birine verilmesi ve o kişi tarafından kaza yapılması durumunda da sigorta şirketi araç sahibine hiçbir ödeme yapmaz.

Trafik sigortası yaptırmayan araç sahipleri, trafiğe çıktıkları tespit edildiğinde trafikten men edilir. Hem sürücü hem de trafik güvenliğini sağlamak için zorunlu trafik sigortasının yaptırılması gerekmektedir. Trafik sigortası yaptırmak isteyen kişilerin karşısına iki temel paket çıkar. Bunlar; standart ve ekstra poliçelerdir. Ama bu poliçelerin kapsamı birbirinden farklıdır. Standart poliçe zorunlu tutulan 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu çerçevesindeki ödemeleri takip eder. Ekstra sağlık sigortası ise daha geniş bir kapsama sahiptir. Sigorta poliçesinin kapsamını arttırmak için ek teminatlara göz atmanızda fayda vardır. Yangın konut paketi, yol yardım hizmeti, mini onarım ve ferdi kaza teminatı ek teminatlar içerisinde sayılabilir.

Trafik Sigortası Ücretleri

Trafik sigortası ücretleri aracın türü ve yaşı gibi detaylar göz önünde bulundurularak belirlenir ve sigorta şirketleri farklı marka ve model araçlara daha uygun trafik sigortası fiyatı da sunabilir. Sigorta şirketleri arasında fiyat farklılıkları da bulunabilir. Yine aynı şekilde ödeme planları da sigorta şirketlerine göre değişebilir.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Alanında lider 17+ sigorta şirketinin 300’den fazla sigorta ürünü arasından ihiyacınıza en
uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz
Ethica Sigorta
Türkiye Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Axa Sigorta
Sompo Sigorta
HDI Sigorta
Doğa Sigorta
Koru Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Türk Nippon Sigorta
devamı